MF ma projekt nowelizacji ustawy hazardowej

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji ustawy  hazardowej. Przewiduje on m.in. zasady blokowania płatności dla firm oferujących nielegalny hazard w internecie oraz umożliwienie gry w pokera poza kasynami.

Rozwiązania mają zmniejszyć zjawisko „szarej strefy” w grach hazardowych oraz zabezpieczyć graczy przed negatywnymi skutkami hazardu.

Prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami gier ma być objęte monopolem państwa wykonywanym przez wskazany podmiot. Gry na automatach będą dozwolone wyłącznie w wydzielonych miejscach pod stałą kontrolą oraz będą niedostępne dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

Projekt zaostrza sankcje grożące za naruszanie ustawy o grach hazardowych. Poseł Arkadiusz Mularczyk wskazał na potrzebę przyjęcia odpowiednich rozwiązań prawnych w tej kwestii.

Dlatego, że w ostatnich latach widzimy, iż jest to obszar bardzo często zahaczający o szarą strefę, gdzie krążą bardzo duże środki finansowe, często nieopodatkowane, gdzie do tego hazardu wciągane są często młode osoby. Cały ten biznes funkcjonuje gdzieś na pograniczu prawa. Dlatego bardzo dobrze, że Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji ustawy hazardowej, ponieważ, mam nadzieję, pozwoli to na wyjście tego pieniądza z obiegu, z szarej strefy; że te środki, które zarabiają osoby trudniące się tą branżą hazardową, będą z podatku wpływały do budżetu państwa. Natomiast ucywilizowanie tego biznesu spowoduje, że nie będzie on wciągał młodych – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk.

Projekt trafił już do konsultacji międzyresortowych. Dokument zakłada, że zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2017 r., procedura przyjęcia nowelizacji będzie bowiem zawierać etap notyfikacji technicznej w Komisji Europejskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl