Sukces akcji „Wyślij pączka do Afryki”

Ponad 94 tys. zł udało się zebrać do tej pory w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Aby wesprzeć ten projekt, w tłusty czwartek wystarczy odwiedzić cukiernię, która przekaże dochód ze sprzedaży pączków na misje w Republice Środkowoafrykańskiej, lub wysłać e-pączka.

„Niech zamiast brzucha urośnie Ci serce” – zachęcają organizatorzy akcji z Fundacji Kapucyni i Misje. Podkreślają, że każda złotówka jest na wagę złota, a potrzeby misji są ogromne. Za zebrane pieniądze misjonarze zakupią żywność, leki i maty dla tych, którzy stracili swoje domy w atakach rebeliantów. W misjach prowadzonych przez kapucynów schroniło się 26 tys. osób – podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Kiedy przed południem na koncie fundacji było 80 tys. zł, o. Benedykt Pączka napisał w serwisie społecznościowym, iż jest to równowartość 80 tys. obiadów dla potrzebujących w Republice Środkowoafrykańskiej. „Ludzie! Jesteście wielcy. Dziękujemy!” – napisał misjonarz.

Akcja „pączkowania” dla Afryki zaczęła się właśnie od o. Benedykta Pączki – kapucyna, który od września 2013 r. przebywa na misji w Ngoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej.

KAI dodaje, że Ojcowie Kapucyni pracujący na misjach w tym kraju przypominają, że serce Afryki od wielu lat targane jest wojnami, a ostatnio nasiliły się tam ataki rebeliantów. Największe ofiary ponosi miejscowa ludność, zwłaszcza niewinne dzieci, które pozbawione domu i opieki rodziców umierają z powodu głodu i chorób. Szansą na przeżycie jest ciepły posiłek i bezpieczne schronienie.

Koszt utrzymania dziecka w RŚA przez jeden dzień wynosi zaledwie 1 zł, czyli tyle, ile trzeba zapłacić za połowę pączka. Ojciec Pączka zwrócił na to uwagę i tak zrodził się pomysł zachęcania Polaków, by w tłusty czwartek podzielili się pączkiem z Afryką.

Szczegóły na temat tej akcji można znaleźć tutaj.

Nasz Dziennik.pl

drukuj