fot. twitter.com/malecki_m

[TYLKO U NAS] M. Małecki: PO nie zależy na rozwoju polskiej gospodarki, na wzroście bezpieczeństwa energetycznego Polski

Platformie Obywatelskiej nie zależy na rozwoju polskiej gospodarki, na wzroście bezpieczeństwa energetycznego Polski, bo nie można inaczej traktować próby zablokowania fuzji Orlenu i Lotosu, jak tylko w polityczny, krótkowzroczny sposób – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS Maciej Małecki. Przewodniczący sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa odniósł się w ten sposób do słów Grzegorza Schetyny, który zapowiedział niedopuszczenie do fuzji polskich koncernów paliwowych.

Coraz bliżej jest do połączenia dwóch koncernów paliwowych w Polsce – Orlenu i Lotosu. Ta fuzja będzie wzmocnieniem bezpieczeństwa energetycznego Polski – powiedział Maciej Małecki.

Fuzja naszych dwóch paliwowych koncernów wzmacnia potencjał inwestycyjny zarówno Orlenu, jak i Lotosu, daje nam szereg większych możliwości zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznej ekspansji. Pozwala też na skuteczniejsze negocjowanie lepszych warunków zakupu ropy od różnych dostawców – zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczący sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa odniósł się również do słów Grzegorza Schetyny, który zapowiedział niedopuszczenie do fuzji polskich koncernów paliwowych.

To są słowa zaskakujące dla kogoś, kto na bieżąco nie interesuje się polską polityką. Ale dla osób, które są w głównym nurcie informacji politycznych, słowa Grzegorza Schetyny nie dziwią. Platformie Obywatelskiej nie zależy na rozwoju polskiej gospodarki, na wzroście bezpieczeństwa energetycznego Polski, bo nie można inaczej traktować próby zablokowania fuzji Orlenu i Lotosu, jak tylko w polityczny, krótkowzroczny sposób – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Warto porównać, jak wyglądało zarządzanie Orlenu za czasów PO, a jak wygląda obecnie – dodał.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zaprezentował nam ostatnio wyniki. Za lata 2008-2015 zysk Orlenu wynosił 2,9 mld zł. Tymczasem tylko za lata 2016 do I półrocza tego roku, czyli w 3,5 roku, zysk ten wyniósł blisko 21 mld zł. Orlen jest kolejnym przykładem na to, że PiS potrafi skutecznie zarządzać majątkiem narodowym, dbać o zyski polskich koncernów i zapewniać dobre warunki do konkurencji polskim czempionom gospodarczym. Tymczasem PO, tak jak w przypadku podatków, luki VAT, także w spółkach Skarbu Państwa, miała dużo słabsze wyniki nawet wśród czempionów gospodarczych, nie mówiąc już o takich spółkach jak LOT, które prawie położyła i ledwo ją uratowaliśmy – zaznaczył Maciej Małecki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Macieja Małeckiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj