M. Dworczyk o akcji posłów PO: Chodziło tylko o wydarzenie medialne

Odnoszę wrażenie, że posłom Platformy Obywatelskiej chodziło tylko o wydarzenie medialne – powiedział wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. Skomentował tym samym działania grupy posłów Platformy, którzy pojawili się wczoraj w gmachu resortu obrony.

Celem ich wizyty miało być zapoznanie się z dokumentacją dotyczącą postępowania na śmigłowce Caracal.

Spotkał się z nimi wiceminister Michał Dworczyk, który poinformował, że Ministerstwo Obrony Narodowej udostępni dokumenty po złożeniu przez posłów odpowiedniego pisma.

– Poinformowałem parlamentarzystów, że jeżeli chcą zobaczyć jakieś dokumenty, to proszę o złożenie pisemnego wniosku informacji z jakimi papierami chcą się zapoznać i w pierwszym możliwym terminie im to umożliwimy. Natomiast naprawdę, jeśli intencje były czyste nic nie stało na przeszkodzie, żeby nawet wczoraj przekazać informację, że każdy z nas, z wiceministrów ma szereg zadań, które realizuje. Nikt nie oczekuje, że będziemy rzucać wszystkie swoje obowiązki i biec, dlatego, że jacyś parlamentarzyści mieli kaprys i chcieli zapoznawać się z dokumentacją przetargową. Odniosłem niestety wrażenie, że chodziło raczej o jakiś event medialny, a nie o rzeczywistą pracę z dokumentacją – mówił Michał Dworczyk, wiceszef MON.

W środę politycy PO zapowiedzieli w rozmowach z mediami powołanie dwóch kilkuosobowych zespołów, które mają się zająć kontrolowaniem poczynań obecnych władz.

Chodzi o zbadanie m.in. przetargu na śmigłowce Caracal oraz wypadków drogowych z udziałem rządowych limuzyn.

RIRM

drukuj