P. Jaki: Mamy do czynienia ze schyłkiem PO

Możliwe że Platforma Obywatelska boi się, że Centralne Biuro Antykorupcyjne rozliczy ich afery – powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Odniósł się on w ten sposób do postulatu likwidacji CBA, który padł podczas niedzielnej konwencji PO w Gdańsku. Liter Platformy Grzegorz Schetyna tłumaczył, że  ściganie przestępców to zadanie dla policji i służb, a nie dla polityków.

„Nie będzie naszej zgody na to, żeby powoływać nadpolicję, która dla wywołania strachu i paraliżowania swoich politycznych przeciwników przez aktualnie rządzących, prowadzi działania operacyjne” – mówił Grzegorz Schetyna.

Wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki powiedział dziś na antenie Polskiego Radia, że postulat likwidacji instytucji, która ma walczyć z korupcją pokazuje, że mamy do czynienia ze schyłkiem PO.

Może prawdziwe motywacje są inne, to znaczy boi się [PO], że Centralne Biuro Antykorupcyjne rozliczy ich liczne afery. Przypomnę państwu, że według jednego z popularniejszych amerykańskich think tanków, który przygotował raporty na temat tego, ile pieniędzy wyprowadzanych jest z poszczególnych państw, to Polska jest jednym z liderów tego rankingu, z którego wypływa najwięcej miliardów dolarów rocznie – wskazał Patryk Jaki.

Wiceminister zaznaczył, że prokuratura i CBA wzięły się obecnie bardzo ostro do walki z korupcją.

RIRM

drukuj