fot. facebook.com

IPN zachęca najmłodszych do udziału w konkursie literackim „Powstańcy Warszawscy – Pamiętamy o Was!”

Zbliża się 80. rocznica Powstania Warszawskiego. Instytut Pamięci Narodowej wychodzi do najmłodszych z propozycją konkursu literackiego. Nagrodą jest wyjazd na obóz historyczny w Bieszczadach. 

1 sierpnia 1944 r o godz. 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Do walki stanęło 45 tys. Polaków. Zawodowi żołnierze, ale i cywile, wzięli do rąk broń, by stoczyć bój o wolną Polskę.

Powstańcy warszawscy to najstarsi spośród nas i w tej chwili jesteśmy w takim momencie, że tę historię o Powstaniu Warszawskim należy oddać w ręce najmłodszego pokolenia – powiedział dr Robert Derewenda, dyrektor oddziału IPN w Lublinie.

Instytut Pamięci Narodowej jest również Instytutem Przyszłości Narodowej. Wychodzi do najmłodszych z propozycją konkursu literackiego „Powstańcy Warszawscy – Pamiętamy o Was!”. Zadaniem uczestnika jest napisanie podziękowania w formie listu dla powstańców, którzy walczyli za wolną Polskę.

Po to, żeby to najmłodsze pokolenie czuło się odpowiedzialne nie tylko za polską historię, ale również za pamięć o polskich bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę właśnie w Powstaniu Warszawskim – zaznaczył dr Robert Derewenda.

Nagrodą dla laureatów jest pobyt na obozie patriotyczno-historycznym w Bieszczadach.

Obóz historyczno-patriotyczny IPN poza walorem historycznym ma również wydźwięk społeczny. Znajdujemy się bowiem w samym centrum Bieszczad, gdzie nie ma zasięgu i siłą rzeczy jest to obóz w formule offline –  tłumaczył Łukasz Witek, Dyrektor Biura Przystanków Historia IPN.

Dni na obozie po brzegi wypełnione są atrakcjami, takimi jak gry terenowe, warsztaty edukacyjne, spotkania z rówieśnikami czy kursy pierwszej pomocy.

Zajęcia dotyczące Danuty Siedzikówny „Inki” odbywają się przy praktycznej umiejętności kursu pierwszej pomocy. Są to zajęcia, którym patronuje „Inka”, ale które pozwalają dzieciom wynieść z tego obozu praktyczne umiejętności niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – podkreślił dr Karol Nawrocki, dyrektor IPN.

Pracę konkursową można wysyłać na adres email: [email protected]. Termin mija 31 maja. Rozstrzygnięcie konkursu 4 czerwca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl