fot. IPN

IPN odnalazł szczątki kolejnej osoby pogrzebanej na terenie byłego więzienia na Mokotowie

Zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN ujawnił w środę szczątki kolejnej osoby pogrzebanej na terenie pod dawnymi „spacerniakami” więzienia mokotowskiego – poinformowało Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN w mediach społecznościowych.

 

To drugi, po ujawnionym wczoraj, ludzki szkielet odkryty podczas prac archeologiczno-ekshumacyjnych na terenie dawnego więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Znalezione we wtorek ciało zostało pogrzebane bez trumny; przy szczątkach znaleziono m.in. fragmenty materiału i drut wokół bioder – podali eksperci.

Obecne prace IPN na warszawskim Mokotowie to kolejny etap działań Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN zmierzających do tego, by odnaleźć tam wszystkie szczątki ofiar zbrodni zarówno niemieckich (m.in. z okresu Powstania Warszawskiego), jak i komunistycznych.

Pierwsze prace archeologiczno-ekshumacyjne Instytutu przy ul. Rakowieckiej odbyły się w lipcu 2016 r. Wszystkie wydobywane szczątki są poddawane oględzinom, a następnie badaniom genetycznym w celu ustalenia ich tożsamości.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl