fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent A. Duda spotkał się z mieszkańcami Dubiecka na Podkarpaciu

Nasze wartości pozwoliły nam przetrwać najtrudniejsze czasy – mówił prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z mieszkańcami Dubiecka na Podkarpaciu. W trakcie wizyty prezydent upamiętnił dubieckich ochotników do Legionów Polskich.

– My, Polacy, bardzo mocno musimy pamiętać, że może komuś nasze wartości wydają się nie na czasie, ale one pozwalały nam i pozwoliły przetrwać najtrudniejsze czasy, kiedy chciano odebrać nam naszą mowę, naszą tożsamość, kiedy chciano z nas uczynić innych ludzi, wcielić nas do innych społeczeństw i narodów, czasem siłą. Myśmy przetrwali, właśnie dzięki tym wartościom, które mamy od prawie 1050 lat, dzięki wierze chrześcijańskiej i naszej kulturze, która na tym pniu wyrosła, którą pielęgnowały cały czas nasze rodziny, nawet wtedy, kiedy nie było wolno – powiedział Andrzej Duda.

– Majątki wielokrotnie nam zabierano, burzono nasze domy, burzono nasz przemysł, rozkradano nas, tak jak rozkradano na początku lat 90-tych. Dzięki wartościom zawsze potrafiliśmy się odbudować, dzięki wartościom zawsze potrafiliśmy trafić na właściwą drogę, dzięki wartościom zawsze potrafimy tę właściwą ścieżkę odszukać i podążać nią ku temu, co się nazywa Polską – podkreślił prezydent.

TV Trwam News

drukuj