PiS pyta premier o uszczuplenia dochodów budżetu

Prawo i Sprawiedliwość chce informacji Ewy Kopacz na temat uszczuplenia dochodów budżetu państwa o przeszło 3 mld zł.

Parlamentarzyści PiS wskazują, że wynika to z opóźnienia w opublikowaniu ustawy dot. ograniczenia możliwości transferowania zysków do tzw. rajów podatkowych.

Dziś szef klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak złożył wniosek do marszałka Sejmu, by uzupełnił porządek najbliższych obrad o informację Ewy Kopacz w tej sprawie.

– Sprawa powinna być wyjaśniona. Odpowiadają za nią minister finansów oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obaj urzędnicy podlegają premierowi. Sprawa musi być wyjaśniona i muszą być wyciągnięte konsekwencje wobec tych, którzy nie dopełnili obowiązków i narazili budżet państwa na tak duże straty. Trzeba zbadać również ewentualny wątek korupcyjny. Być może chodziło o to, żeby te przepisy właśnie nie ukazały się o czasie, żeby brak tych przepisów stanowił podstawę do tego, by ktoś miał nieuzasadnione zyski – skomentował Mariusz Błaszczak.

Najbliższe posiedzenie Sejmu rozpocznie się w przyszłą środę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl