fot. PAP/Marcin Obara

M. Kuchciński: Jutro zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu 

Marek Kuchciński zapowiedział, że jutro złoży rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Jednocześnie zapewnił, że podczas pełnienia tej funkcji nie złamał prawa. Decyzja o rezygnacji ma związek z przelotami marszałka rządowym samolotem.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował o swojej decyzji na konferencji prasowej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 – Podczas mojej działalności nie złamałem prawa. Także liczba lotów wywołująca kontrowersje była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami, często małych miejscowości, jakie odbywałem podczas swojej pracy. Przyjąłem bowiem model pracy marszałka, który działa nie tylko w Sejmie i w Warszawie, ale pracuje także w kraju i za granicą. Ponieważ jednak opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie, uznałem, że nie będę mógł dłużej pełnić tej funkcji – mówił Marek Kuchciński.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powtórzył też, że marszałek nie złamał prawa ani istniejących obyczajów. Dodał, że decyzja marszałka o rezygnacji jest dowodem postawy, która jest związany z hasłem partii: „Słuchać Polaków – Służyć Polsce”. Lider Zjednoczonej Prawicy przypomniał też, jak z samolotów korzystał były premier Donald Tusk.

My uważamy, że skoro wymagamy i budujemy bardzo wysokie standardy życia publicznego, to muszą być z tego wyciągane wnioski, ale przede wszystkim trzeba słuchać opinii publicznej. Ale – szanowni Państwo – jeśli trzeba słuchać opinii publicznej, to reguły muszą być takie same dla wszystkich. Donald Tusk odbył w ciągu 6 lat i 10 miesięcy urzędowania jako premier 281 lotów do Gdańska. Więc ja w tej chwili oczekuję od Państwa zainteresowania tym – powiedział Jarosław Kaczyński.

Opinię publiczną oburzył fakt, że w trakcie kilkudziesięciu podróży marszałkowi towarzyszyła rodzina. Marek Kuchciński przeprosił jednak za to i przelał m.in. ok. 15 tys. zł na cel charytatywny. Z kolei rząd podjął decyzję o uregulowaniu kwestii przelotu VIP-ów i ich rodzin. Sprawę wykorzystuje jednak opozycja.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl