Sejm: Przesunięto posiedzenie komisji edukacji w sprawie projektu noweli Prawa oświatowego

W Sejmie miało się odbyć dziś pierwsze czytanie prezydenckiego projektu noweli Prawa oświatowego, która zakłada większe uprawnienia rodziców w kontekście działalności organizacji pozarządowych. Posiedzenie komisji edukacji zostało jednak przesunięte.

Na początku posiedzenia komisji został złożony wniosek o to, aby udział w pracach nad projektem mogły brać udział środowiska żywo zainteresowane propozycją – rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Do tego konieczna jest zgoda marszałek Sejmu. O taką zgodę do Elżbiety Witek wystąpi prezydium komisji, jednak to oznacza konieczność przełożenia posiedzenia.

Czego dotyczy prezydencka nowela? Działalność wszelkich organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, która miałaby być prowadzona na terenie szkoły będzie wymagała nie tylko zgody dyrekcji szkoły, rady szkoły, ale przede wszystkim zgody rodziców.

Jak argumentował prezydent Andrzej Duda, prezentując w lipcu projekt, chce w ten sposób wzmacniać polską rodzinę i chronić dzieci m. in. przez groźną seksualizacją.

Prezydent konsekwentnie realizuje swoje obietnice dotyczące wsparcia dla rodziny – wskazała poseł Joanna Borowiak z sejmowej komisji edukacji.

– Kieruje się pan prezydent dobrem dzieci, ale także tym, że to rodzice mają prawo decydować o tym, jakie treści są podawane ich dzieciom. Szkoła to tak naprawdę 3 filary: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Musimy tutaj się spotkać w jednym centralnym punkcie. Nie może być takich sytuacji, jakie obserwowaliśmy, że bez wiedzy i zgody rodziców wpuszczano na teren szkół różnego rodzaju organizacje, które przekazywały treści niezgodne z tym, jakie wartości wyznają rodzice – powiedziała Joanna Borowiak.

Inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy krytykuje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl