Toruń: Zakończył się II Festiwal Seniorów

W Toruniu przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbył się II Festiwal Seniorów. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Maryjo, miej w opiece naród cały”.

Spotkanie seniorów rozpoczęło się Mszą św. Następnie na scenie ustawionej przy toruńskim sanktuarium wystąpiły chóry i zespoły folklorystyczne.

– Na początku chcielibyśmy wszystkim bardzo serdecznie pogratulować, dlatego że każdy z państwa zakwalifikował się na ten festiwal i każdy z państwa przeszedł przez te preeliminacje w postaci demo, które państwo przysyłali. Zatem każdy z państwa jest tutaj wyróżniony – mówił na początku spotkania o. Dariusz Drążek CSsR.

Każdy zespół wykonał dwa utwory. Jeden o tematyce maryjnej, a drugi patriotyczny, o Ojczyźnie. Tematyka festiwalu była związana z obchodami 100-lecia niepodległości Polski.

Wybór zwycięzców nie był łatwy.

– Braliśmy pod uwagę wykonanie artystyczne, ale także obecność seniorów pośród państwa zespołów i chórów. Braliśmy pod uwagę zachowanie sceniczne, wszelkie walory artystyczne, stroje, w których państwo przybyli, repertuar, który państwo zaprezentowali – wskazywał o. Dariusz Drążek CSsR.  

III miejsce otrzymał zespół z Aleksandrowa Drugiego. II miejsce przypadło zespołowi z Torunia. Natomiast zwycięzcą Festiwalu został chór im. Stanisława Moniuszki z Białegostoku.

Poza nagrodami i pamiątkowymi statuetkami, które otrzymały zespoły, utwór każdego z nich zostanie wyemitowany w TV Trwam.

– Wszyscy będą w telewizji, każdy zespół. O nim powiemy i będzie pokazany w telewizji przynajmniej jeden utwór – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

TV Trwam News/RIRM

drukuj