fot. TT/JasnaGoraNews

Apel Komisji Maryjnej KEP o modlitwę w intencji oddalenia epidemii

„Z apelem o modlitwę w intencji oddalenia epidemii koronawirusa” – zwróciła Komisja Maryjna Konferencji Episkopatu Polski, w wydanym komunikacie, po zakończeniu obrad w sobotę na Jasnej Górze.

W przekazanym komunikacie przez biuro prasowe KEP, jego autorzy podkreślają, że „znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym koronawirusa, zachęcają do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa”.

„Obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski, modliła się u stóp Królowej Polski polecając ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia, także z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych” – czytamy w komunikacie.

PAP

drukuj