fot. PAP/EPA

Premier Włoch: Od 4 maja możliwe wizyty rodzinne, pogrzeby, wstęp do parków

Od 4 maja możliwe będą wizyty rodzinne, pogrzeby w ścisłym gronie i wstęp do parków – ogłosił w niedzielę premier Włoch Giuseppe Conte, przedstawiając szczegóły odmrażania gospodarki i znoszenia restrykcji, wprowadzonych w związku z epidemią.

Ponadto rząd wyraził zgodę na sprzedaż jedzenia na wynos. Ruszyć będzie mogła między innymi aktywność budowlana i produkcja.

Handel detaliczny ma zostać przywrócony 18 maja. Od tego dnia otwarte będą muzea i biblioteki.

1 czerwca wznowią pracę bary, restauracje, salony fryzjerskie.

Utrzymany został zakaz zgromadzeń oraz podróży między regionami bez uzasadnionego powodu.

Zapowiedziana przez szefa rządu druga faza walki z epidemią to – jak wyjaśnił – okres „koegzystencji z wirusem”. Przypomniał, że także w tej nowej fazie niezbędne będzie zachowanie dystansu społecznego, również w rodzinach, oraz środków prewencji i ochrony osobistej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl