fot. PAP/Rafał Guz

Kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami w związku z koronawirusem

Rząd podejmuje kolejne działania, które ograniczą przyrost zachorowań na koronawirusa w Polsce. Będą to kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami. Na początku obejmą one 4 główne przejścia. W kolejnych dniach inspekcja zostanie rozszerzona na przejazdy kolejowe i porty.

Służby skontrolują m.in. pojazdy, które przewożą powyżej ośmiu pasażerów. Sporządzane będą formularze lokalizacyjne – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– Kontrola sanitarna będzie obejmowała mierzenie temperatury, ale przede wszystkim będzie zawierała tzw. formularz lokalizacyjny. Chcemy wiedzieć, gdzie te osoby się udają, żeby móc szybko je zlokalizować. W ramach kontroli sanitarnej będą również dostępne ambulanse medyczne w przypadku, gdyby okazało się, że jakaś osoba wymaga natychmiastowej opieki medyczne. Staramy się jak najbardziej działać prewencyjnie. Wiemy, że wirus się rozprzestrzenia szybko, jego natura jest nieznana, szczepionki na niego niestety na razie nie ma i być może przez jakiś czas jeszcze nie będzie – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu poinformował, że służby przygotowują się do dużego wzrostu zachorowań. Mateusz Morawiecki zaapelował do wojewodów o odwołanie wszelkich imprez masowych.

W Polsce potwierdzono już 16 przypadków koronawirusa. W poniedziałek resort zdrowia poinformował o kolejnych pięciu nowych osobach zarażonych.

Chorzy trafili do szpitali we Wrocławiu, w Raciborzu i Krakowie. Wszyscy przebywali wcześniej pod nadzorem służb epidemiologicznych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl