fot. Adam Guz/KPRM

Warszawa: Premier RP spotkał się z kanclerz Niemiec

W niedzielę przed południem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, która przybyła do Warszawy, by wziąć udział w obchodach z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował PAP w sobotę, że podczas pobytu kanclerz Merkel w Warszawie spotka się z premierem Morawieckim.

„Tematami spotkania mają być m.in. kwestie wieloletnich ram finansowych UE, kwestia domknięcia procesu obsadzania stanowisk w nowej Komisji Europejskiej, a także tematy związane z transformacją energetyczną” – poinformował Müller.

Gospodarzem niedzielnych uroczystości w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Warszawie, jest prezydent Andrzej Duda. Na pl. Piłsudskiego wystąpienia wygłoszą prezydenci Polski i Niemiec, a także wiceprezydent USA Mike Pence. Początkowo przemówienie wygłosić miał prezydent USA Donald Trump, jednak w czwartek jego wizyta w Polsce została przełożona w związku z nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian.

PAP/RIRM

drukuj