fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Min. Zdrowia poinformowało o 809 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 809 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. Zmarło 13 kolejnych osób.


Podobnie jak w ostatnich dniach, najwięcej przypadków wykryto w województwach: śląskim, małopolskim i mazowieckim. Pojawiły się w nich odpowiednio 259, 144 i 104 nowe przypadki Covid-19.
https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1291652863341604865

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko mówi, że wzrosty dobowe zachorowań wiążą się z lokalnymi ogniskami wirusa, których mamy kilkanaście oraz z szerokim testowaniem. Jak dodaje, ogniska są szybko opanowywane.

– Służby sanitarno-epidemiologiczne przeprowadzają wywiady, są wydawane decyzje o kwarantannie. Wykonywane są badania tych osób, które miały kontakt z osobami zarażonymi. Opanowywanie tych ognisk jest dość szybkie. Natomiast przy szerokim testowaniu, jak to robimy teraz wśród rodzin górników w woj. śląskim czy są prowadzone szerokie testy w powiatach w woj. małopolskim czy wielkopolskim efektem jest, że wykrywa się więcej osób zarażonych niż do tej pory – wyjaśnia Józefa Szczurek-Żelazko.

Wiceminister wyraziła nadzieję, że przywrócenie obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń spowoduje, że ogniska będą szybko wygasać.

Łącznie do tej pory w Polsce potwierdzono ponad 50 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1787 osób chorych na Covid-19.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl