By Martin Hooijschuur - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1915817

Muzea Watykańskie zamknięte do 3 kwietnia

Do 3 kwietnia Muzea Watykańskie będą zamknięte – ogłosiło w niedzielę biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Wyjaśniono, że decyzję tę podjęto w koordynacji z rozporządzeniem władz Włoch o krokach mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa.

Oprócz Muzeów Watykańskich zamknięty będzie także teren podrzymskiej papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo oraz kolekcje muzealne w papieskich bazylikach.

Tym samym Watykan dostosował się do najnowszego dekretu rządu premiera Giuseppe Contego, na mocy którego zamknięte zostały w ramach prewencji wszystkie muzea, teatry i kina w całych Włoszech.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl