WSKSiM na Jasnej Górze. „Staniemy na straży budzącego się życia”

Wspólnota akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pielgrzymuje dziś na Jasną Górę. W tym roku modlitewnemu spotkaniu prześwieca hasło „Przyrzekamy, że wszyscy staniemy na straży budzącego się życia”.

Już po raz dziewiąty środowisko naukowe i studenci toruńskiej uczelni udadzą się do Częstochowy, by modlić się w intencji rodzin oraz poszanowania życia każdego człowieka.

– Na Jasnej Górze w południe będziemy uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, a następnie wysłuchamy wykładu dr. inż. Antoniego Zięby na temat obrony ludzkiego życia. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach – informuje Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM w Toruniu.

Transmisję z Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl