Warsztaty edukacyjne WSKSiM w Warszawie

W III Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie rozpoczęły się warsztaty medialne z cyklu „Zrozumieć media”.

Wyjazdowe warsztaty edukacyjne dla młodzieży organizowane są przez WSKSiM we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam. Młodzież uczestniczy w wykładach i prezentacjach, które prowadzi wyszkolona kadra specjalistów i redaktorów.

Tematyka spotkania dotyczy m.in. zagrożeń, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej. Uczestnicy poznają tajniki pracy dziennikarskiej, mają możliwość pracy na profesjonalnym sprzęcie.

Cieszy fakt, że inicjatywa organizacji warsztatów w naszym liceum wyszła od samych uczniów – powiedział o. Dawid Wilczyński CSsR. Redemptorysta dodał, że nauczyciele chcą w ten sposób pomóc uczniom w zrozumieniu mediów.

– Chcieliśmy, żeby warsztaty pomogły naszym uczniom w świadomym odczytywaniu świata massmediów. Bardzo się cieszymy, że podczas spotkania w naszej szkole uczniowie mogli nie tylko wziąć udział w stronie teoretycznej warsztatów, ale również poprzez zajęcia praktycznie (radiowe, czy telewizyjne) zobaczyć, jak przy pomocy mediów można kształtować rzeczywistość. Dlatego serdecznie dziękujemy. Uczniowie wyrażają bardzo dużą wdzięczność za te warsztaty, które – jak sami mówią – pomogły im w bardziej świadomym odbieraniu tego wszystkiego, co płynie z prasy, radia i telewizji – powiedział o. Dawid Wilczyński, redemptorysta.

Warsztaty edukacyjne WSKSiM dla młodzieży organizowane są w całej Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl