[TYLKO U NAS] Premier RP na rozpoczęcie roku akademickiego w WSKSiM: Wiara katolicka spotęgowana siłą rozumu i miłością do ojczyzny stanowi fundament systemu wartości

Z dumą przyjęliście Państwo i niesiecie słowa: fides, ratio et Patria zawarte w herbie uczelni. Wiara katolicka spotęgowana siłą rozumu i miłością do ojczyzny stanowi fundament waszego systemu wartości, który uczyniliście życiowym drogowskazem – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników rozpoczęcia roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. List odczytał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w WSKSiM w Toruniu – napisał w liście premier RP.

W dniu, w którym uroczyście rozpoczynacie Państwo kolejny rok pracy i nauki pragnę przekazać wyrazy uznania i zapewnienia o mojej pamięci twórcy i architektowi tego dzieła – o. Tadeuszowi Rydzykowi, JM o. Rektorowi, wysokiemu Senatowi, kadrze naukowo-dydaktycznej oraz wszystkim studentom uczelni – wskazał Mateusz Morawiecki.

Tegoroczna inauguracja odbywa się w czasie szczególnym, w przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – dodał.

Nie sposób nie podkreślić więc wielkiej roli kulturotwórczej ośrodków akademickich jako środowisk budujących polską tożsamość, wypełniających misję kształcenia elit państwowych, a poprzez pomnażanie dorobku nauki, współtworzących życie społeczne i gospodarcze naszego kraju. WSKSiM pełni w tym obszarze wyjątkową rolę. Z dumą przyjęliście Państwo i niesiecie słowa: fides, ratio et Patria zawarte w herbie uczelni. Wiara katolicka spotęgowana siłą rozumu i miłością do ojczyzny stanowi fundament waszego systemu wartości, który uczyniliście życiowym drogowskazem. Od blisko 20 lat tworzycie imponujące dzieło służące wspólnemu dobru rozumianemu w wielu wymiarach – rodzinnym, akademickim, społecznym i narodowym – podkreślił szef polskiego rządu.

Dziękuję za tworzenie i rozwijanie tej uczelni. Tutaj, w Toruniu, doskonale zdajecie sobie sprawę, jak bardzo ważne jest wiedzieć dokąd jako naród i państwo zmierzamy, ale też skąd jako naród i państw przychodzimy – dodał Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl