[TYLKO U NAS] R. Nowak ws. znieważenia Dyrektora Radia Maryja: Powinniśmy się domagać sprawiedliwości w tej sprawie

My od wielu lat stoimy w obronie Radia Maryja. Powinniśmy się domagać sprawiedliwości w tej sprawie, bo jeżeli będziemy tylko machali rękami, to ta spirala nienawiści będzie się coraz bardziej rozkręcała w kierunku o. Tadeusza Rydzyka mówił w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

W poniedziałek Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie znieważenia Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR. [czytaj więcej]

Komitet wskazał w swoim piśmie, że dopuścili się tego były wicepremier w rządzie prowincji Alberta w Kanadzie Thomas Lukaszuk, który nazwał Dyrektora Radia Maryja „homofobem” i „antysemitą”, oraz portal Wirtualna Polska.

Jak podkreślił Ryszard Nowak w programie „Aktualności dnia”, stanowisko w tej sprawie powinien zabrać również obecny minister spraw zagranicznych.

My od wielu lat stoimy w obronie Radia Maryja. To, że złożyliśmy donos do prokuratury to jest jedna droga. Wydaje mi się jednak, że w tej sprawie powinien zareagować również minister spraw zagranicznych i należy oczekiwać także wyjaśnień od rządu kanadyjskiego, dlaczego były wicepremier tego państwa tak podle zachował się w stosunku do gościa, czyli do o. Tadeusza Rydzyka. Powinniśmy się domagać sprawiedliwości, bo jeżeli będziemy tylko machali rękami, to ta spirala nienawiści będzie się coraz bardziej rozkręcała – zwrócił uwagę przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

W lipcu Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Wirtualna Polska musi przeprosić o. Tadeusza Rydzyka za naruszenie dóbr osobistych.

Całość rozmowy z udziałem Ryszarda Nowaka można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj