fot. PAP/Radek Pietruszka

Zamach na media publiczne. O. dr T. Rydzyk CSsR o siłowym przejęciu TVP: Chcą zrobić TVN bis

Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, wskazał, że kierunek działań obecnych władz w Polsce jest dramatyczny. Odniósł się w ten sposób m.in. do ataku rządu Donalda Tuska na TVP. W środę wyłączono sygnał TVP Info, a minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiej Sienkiewicz, odwołał prezesów mediów publicznych w oparciu o Kodeks spółek handlowych. Na bezprawność tych działań wskazali m.in. prezydent Andrzej Duda, politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dyrektor Radia Maryja w trakcie programu „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja i TV Trwam ocenił, że w tej sprawie chodzi o to, by powstał drugi TVN.

To, że mieliśmy zastrzeżenia do TVP, do niektórych programów, to mówiliśmy o tym, ale żeby zlikwidować i odebrać TVP? Im chodzi o to, żeby zrobić TVN bis. Wszystko zamknąć, a w szczególności media – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja zwrócił uwagę, że osoby obecnie odpowiedzialne za naukę w polskich szkołach są bliskie ideowo byłemu premierowi Hiszpanii, Jose Zapatero. Za jego czasów – jak dodał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR – zaczęto w Hiszpanii deprawować młodzież.

Dyrektor Radia Maryja podkreślił, że środowa decyzja Unii Europejskiej ws. przymusowej relokacji migrantów jest dramatyczna. [czytaj więcej]

https://twitter.com/RadioMaryja/status/1737563654327796110

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego oraz państw członkowskich UE osiągnęli porozumienie w sprawie paktu azylowo-migracyjnego. Jeśli zmiany zaczną obowiązywać, to kraje członkowskie będą musiały przyjąć do siebie uchodźców lub płacić wysokie kary do unijnego budżetu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl