fot. pixabay.com

Konto Radio Maryja na Facebooku odblokowane

Facebookowy profil Radia Maryja został odblokowany po bezzasadnej blokadzie. Bezpodstawna blokada, która rozpoczęła się kilkadziesiąt godzin przed uroczystościami 31. rocznicy powstania Rozgłośni, dobiegła końca.

W czwartek wieczorem profil Radia Maryja na Facebooku został pozbawiony możliwości publikacji. Serwis do tej pory nie odniósł się do sprawy i nie podał przyczyn decyzji. Znamienne jest to, iż do blokady doszło przed samą 31. rocznicą powstania Rozgłośni.

Dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, wskazywała na antenie Radia Maryja, że działania Facebooka wymierzone w Radio Maryja były perfidnym i skandalicznym nadużyciem.

– To skandaliczne nadużycie pozycji, jaką mają media społecznościowe na całym świecie. Bardzo często dotyczy to facebook’a, który z niewiadomych przyczyn znienacka blokuje w Polsce konta tradycyjnych mediów czy osób o konserwatywnym, prawicowym lub katolickim profilu. Często mam z tym do czynienia w Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jedyne co możemy zrobić, to publicznie przeciw temu protestować. Po jakimś czasie znienacka udaje się doprowadzić do odblokowania konta – podkreśliła dr Jolanta Hajdasz.

W ostatnim czasie obiektem ataków stała się toruńska geotermia, czyli kolejne dzieło, które wyrosło przy Radiu Maryja. Atakowała totalna opozycja wspierana przez liberalno- lewicowe media, bazując na kłamliwych informacjach o cenie dostarczanego ciepła. W kontekście różnego rodzaju blokad dzieł wyrosłych przy Radiu Maryja, w tym geotermii, warto przytoczyć słowa Janusza Piechocińskiego, wicepremiera w rządzie Donalda Tuska.

– Kwestia geotermii toruńskiej stałą się elementem gry politycznej i to był główny powód dla którego geotermia nie otrzymała publicznych środków, które powinna otrzymać – wskazał Janusz Piechociński.

Tymczasem dokładnie dzisiaj obchodzimy 31. rocznicę powstania Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy do osobistego udziału i radosnego świętowania 31 lat pracy ewangelizacyjnego dzieła promieniującego na całą Polskę i świat.

radiomaryja.pl/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl