fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Ogólnopolski Komitet  Obrony przed Sektami i Przemocą składa doniesienie w sprawie znieważenia Dyrektora Radia Maryja

Ogólnopolski Komitet  Obrony przed Sektami i Przemocą złoży dziś doniesienie do Prokuratura Generalnego w sprawie znieważenia Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Komitet wskazuje w swoim piśmie, że dopuścili się tego były wicepremier w rządzie prowincji Alberta w Kanadzie Thomas Lukaszuk oraz portal Wirtualna Polska. Kanadyjski polityk określił o. Tadeusza Rydzyka CSsR mianem homofoba i antysemity.

Z kolei portal Wirtualna Polska – jak czytamy w zawiadomieniu do prokuratora – w artykule „Gwiazdorska wyprawa ojca Rydzyka po Kanadzie” szydzi z Dyrektora  Radia  Maryja.

– Nie może być tak, że ojciec Rydzyk, wielki Polak, wielki patriota jest znieważany i to jeszcze w dodatku w Kanadzie, gdzie został bardzo ładnie przyjęty, pięknie przywitany przez Polonię i miejscowego księdza biskupa. Nagle były wicepremier Kanady obraża o. Tadeusza Rydzyka, używając nieprawdziwych i niesprawdzonych słów. Jest jeszcze sprawa Wirtualnej polski. Niedawno o. Tadeusz Rydzyk wygrał z Wirtualną Polską, która musiała przeprosić Dyrektora Radia Maryja [zobacz]  Odnosi się takie wrażenie, że ten artykuł na Wirtualnej Polsce to jest jak gdyby zemsta za to, że o. Tadeusz Rydzyk wygrał w sądzie. Ten artykuł jest paskudny. Wirtualna Polska manipuluje w nim, szydzi z Dyrektora Radia Maryja i obraża go – mówi Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu  Obrony przed Sektami i Przemocą.

W lipcu sąd zdecydował, że Wirtualna Polska musi przeprosić o. Tadeusza Rydzyka za nieprawdziwe informacje jakoby założyciel Radia Maryja posiadał miliony złotych.

RIRM

drukuj