Sąd nakazał spółce Wirtualna Polska Media S.A. przeprosić o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR

Spółka Wirtualna Polska Media S.A. przeprosiła na swoim portalu money.pl za kłamliwy artykuł na temat założyciela i dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. To pokłosie wyroku sądu, który zmusił Wirtualną Polskę do przeprosin za opublikowanie nieprawdziwych informacji.

Takie przeprosiny są nieadekwatne do zła, jakie przez ponad rok zostało wyrządzone – ocenił prof. Piotr Jaroszyński, filozof, wykładowca WSKSiM i KUL.

– Te fałszywe i obraźliwe sugestie, one weszły w przestrzeń publiczną, więc takie przeprosiny tego nie zrównoważą. Natomiast druga sprawa – to jest widocznie jakaś kalkulacja, ponieważ zbliżają się wybory, w związku z tym to środowisko może nie chce otwierać wszystkich frontów, nie chce zadzierać jeszcze z Radiem Maryja, dlatego postanowili złożyć takie przeprosiny, mając na uwadze swoje własne interesy. Bo to nie wynika z tego, żeby to środowisko rzeczywiście mogło okazać szacunek i wyrazić skruchę w związku ze swoim tak nagannym i prymitywnym postępowaniem – uważa prof. Piotr Jaroszyński.

Więcej o kłamliwym artykule spółki Wirtualna Polska S.A. można przeczytać [tutaj].

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl