fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR na XXII Pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci: Matka Boża woła również do Was. Objawiła się Ona właśnie takim jak Wy w Fatimie. Życzę Wam, abyście odpowiedzieli Maryi „tak”

Matka Boża woła również do Was. Objawiła się Ona właśnie takim jak Wy w Fatimie i innych miejscach. Ponadto Maryja potrzebuje pomocników także w Polsce. Życzę Wam, abyście odpowiedzieli Matce Bożej „tak” – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja, podczas XXII Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę.

Odbyła się dziś XXII Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasnej Górze. Tegoroczne hasło spotkania dzieci w duchowej stolicy Polski brzmiało: „Do Ciebie się uciekamy”. Podczas pielgrzymki do pątników przemówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja, który podziękował ks. abp. Antoniemu Długoszowi, opiekunowi PKRD; o. Piotrowi Dattlaffowi CSsR, oraz Magdalenie Buczek, założycielce Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. W swoim przemówieniu duchowny nawiązał do historii powstania PKRD. [czytaj więcej]

– Wszystko zaczyna się tak niepozornie, ale trzeba to przyjmować, a Pan Jezus to rozwija. (…) Zapytałem kiedyś Madzi Buczek, co robiła w wakacje, a ona mi odpowiedziała, że założyła Podwórkowe Kółka Różańcowe, ponieważ przyszli do niej koleżanki i koledzy z podwórka, i powiedzieli, że założymy „bandę”. Na co Madzia odpowiedziała, że Matka Boża w Fatimie mówiła do dzieci: <<Módlcie się na różańcu, bo trzeba ratować świat>>. I tak zaczęły się Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci – przypomniał założyciel Radia Maryja.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR ocenił, że PKRD są piękną inicjatywą. Zwrócił również uwagę na szczególną rolę najmłodszych, którzy są uprzywilejowani w oczach Pana Boga oraz Maryi. Dowodem na to są Jej objawienia dzieciom.

– Matka Boża woła również do Was. Objawiła się Ona właśnie takim jak Wy w Fatimie i innych miejscach. Ponadto Maryja potrzebuje pomocników także w Polsce. Życzę Wam, abyście odpowiedzieli Matce Bożej „tak” – powiedział redemptorysta.

Dyrektor Radia Maryja zachęcił dzieci do dalszego uczestniczenia w PKRD oraz regularnej modlitwy różańcowej.

– Organizujcie Podwórkowe Kółka Różańcowe. Rodzice pomóżcie w tym swoim dzieciom. Bóg zapłać za to, że jesteście – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

fot. Monika Bilska

radiomaryja.pl

drukuj