fot. PAP/Tomasz Gzell

Zjazd Republikański zainaugurował nową inicjatywę polityczną A. Bielana

Zjazd Republikański zainaugurował nową inicjatywę polityczną europosła Adama Bielana. Ma ona być częścią Zjednoczonej Prawicy, czego wyrazem była obecność wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Wartością przewodnią Republikanów ma być wolność.

Język, wiara, kultura, ukorzenienie w opartej na chrześcijaństwie cywilizacji europejskiej – to wszystko pielęgnować chcą Republikanie z Adamem Bielanem na czele. Lider nowego ugrupowania zwrócił także uwagę na wysoką jakość polskich produktów.

– Wolność jest bowiem wartością najwyższą, szczególnie cenioną przez Polaków. Wolność jest naszym dobrem narodowym, tradycją wypracowaną na przestrzeni dziejów. Historia naszego narodu nierozerwalnie wiąże się właśnie z wolnością, z jej umiłowaniem, a zarazem z dbałością i walką o tę wolność – ocenił Adam Bielan, europoseł.

https://twitter.com/republikanie/status/1404909519097024521

Adam Bielan dał także jasną deklarację, gdzie na polskiej scenie politycznej swoje miejsce widzą Republikanie.

– Nasz program kierujemy również do przedsiębiorców i producentów. Będziemy dbać o polskie produkty – dodał europoseł.

Nowe polityczne ugrupowanie Adama Bielana przyciągnęło wielu zwolenników, co zauważył uczestniczący w zjeździe prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński.

– Byłem tutaj tydzień temu, bo się pomyliłem i z przerażeniem patrzyłem na psutą salę, ale jest dobrze, bardzo dobrze – powiedział Jarosław Kaczyński.

Droga do zwycięstwa jest otwarta dzięki jedności i dzięki wielkiemu projektowi, jakim jest [Polski Ład] – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Ta droga musi być przez nas wspólnie przebyta i to nie tylko do 2023 roku, ale także w kolejnych latach – akcentował prezes PiS.

Dzisiejszy Zjazd Republikański to nie tylko ukazanie nowej inicjatywy, ale także proces połączenia partii Porozumienie z Partią Republikańską. Adam Bielan powołuje się na ekspertyzę prawną, w myśl której kadencja Jarosława Gowina dobiegła końca. Innego zdania jest natomiast sam wicepremier Jarosław Gowin, który usunął Adama Bielana z partii.

TV Trwam News

drukuj