A. Bielan: Grudniowa rozmowa J. Kaczyńskiego z Giulianim dotyczyła m.in. wizyty D. Trumpa

Znaczna część grudniowej rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i byłego burmistrza Nowego Jorku Rudy’ego Giulianiego dotyczyła lipcowego szczytu państw Trójmorza i ewentualnego udziału w nim prezydenta Donalda Trumpa – mówi tygodnikowi „wSieci” wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Adam Bielan podkreślił, że wizyta amerykańskiego prezydenta w Polsce to sukces prezydenta Andrzeja Dudy i jego otoczenia.

Rzeczywiście, również uczestniczyłem w tych przygotowaniach – od grudnia ubiegłego roku, kiedy w Polsce gościł popularny i wpływowy były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani. Byłem wtedy obecny przy rozmowie pana Giulianiego z Jarosławem Kaczyńskim. Znaczna jej część dotyczyła lipcowego szczytu (państw Trójmorza) i ewentualnego udziału w nim nowego prezydenta” – powiedział Adam Bielan w wywiadzie.

Wicemarszałek Senatu był też pytany m.in. o szczyt Trójmorza.

Podejmujemy obecnie próbę zbudowania wspólnego rynku gazowego, który uniezależni już nie tylko Polskę, lecz cały nasz region od Rosji. Za pośrednictwem interkonektorów zamierzmy połączyć gazoport w Świnoujściu z terminalem powstającym na chorwackiej wyspie Krk. Niezwykle probiznesowo nastawiona administracja Trumpa znosi rozmaite ograniczenia eksportowe dla amerykańskiej ropy i gazu, jednocześnie zabiegając o nowe rynki zbytu tych surowców. Tymczasem my poszukujemy źródeł energii, energetycznej niezależności. Ta wyraźna wspólnota interesów wzmacnia więc sens pojawienia się prezydenta Trumpa na szczycie” – podkreślił Adam Bielan. 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl