fot. PAP/Darek Delmanowicz

A. Bielan: Szczegóły dot. bonu turystycznego w tym tygodniu

Szczegóły dotyczące bonu turystycznego przedstawimy w tym tygodniu; to nie będzie gotówka, tylko środki, które będzie można wykorzystać w Polsce, w polskich firmach turystycznych – powiedział dziś Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

Uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział w sobotę ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że o szczegółach tego programu będzie mówił w kolejnych dniach, ale rozwiązanie jest już praktycznie gotowe. [czytaj więcej] 

O bon turystyczny Adam Bielan był pytany dziś w Programie 1 Polskiego Radia.

„Szczegóły zostaną ujawnione w tym tygodniu, w ciągu najbliższych dni (…). Chcemy, żeby program wszedł w życie jeszcze w te wakacje. Wiemy, że mamy początek czerwca, ale zrobimy wszystko, żeby cały proces decyzyjny, a później legislacyjny, czyli prace parlamentu, trwały jak najszybciej” – mówił polityk.

Zaznaczył, że nie może odpowiadać za prace Senatu.

„To będzie program adresowany dla rodzin z dziećmi, bo środki będą dystrybuowane analogicznie do programu 500 Plus, czyli wszystkie osoby, które posiadają dzieci będą mogły z tego bonu skorzystać” – zapowiedział Adam Bielan.

Dopytywany, czy będzie jakiś próg dochodowy, odpowiedział: „Chcielibyśmy, żeby to był program skierowany dla wszystkich dzieci”.

„Oczywiście beneficjentem tego programu będzie polska branża turystyczna, bo te środki to nie będzie gotówka; to będą środki, które będzie można wykorzystać w Polsce, w polskich firmach turystycznych, w hotelach, w całym biznesie turystycznym, który przeżywa olbrzymie kłopoty ze względu na konieczność wprowadzenia po stanie epidemii rozmaitych ograniczeń w funkcjonowaniu tej branży” – zaznaczył rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

Adam Bielan podkreślił, że branża turystyczna była jedną z tych, która najmocniej ucierpiały w wyniku epidemii.

„Tym rozwiązaniem chcemy również polskiej branży turystycznej pomóc” – dodał polityk.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl