fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent RP w Stalowej Woli: Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko

Prezydent Andrzej Duda odwiedza dziś woj. podkarpackie, gdzie spotkał się z mieszkańcami Stalowej Woli. W przedwyborczej wizycie wzięła udział też była premier, europoseł i szefowa sztabu programowego prezydenta Beata Szydło. Szef państwa polskiego zapowiedział, że rodziny otrzymają na dziecko tzw. bon turystyczny.

Andrzej Duda w swoim wystąpieniu wskazywał, że kandyduje po to, aby nikt nie cofał Polski o 5 lat oraz aby nie przyszedł ktoś, kto będzie generował kłótnie i zaburzy jej rozwój. Jak mówił, chce być dalej prezydentem polskich spraw.

Szef państwa polskiego wyraził przekonanie, iż obrana przed pięciu laty droga musi trwać. Plan Andrzeja Dudy na najbliższe lata to plan wielkich inwestycji strategicznych, lokalnych, inwestycji dla zdrowia i w środowisko. Prezydentowi zależy też na polskiej rodzinie, stąd także jego zapowiedź bonu turystycznego na każde dziecko.

– Ostatnio wiele się mówi o tzw. bonie turystycznym, by wesprzeć polską branżę turystyczną, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Kto wie, może to ona jest w najtrudniejszej sytuacji. Chciałbym, żeby została wsparta poprzez polską rodzinę. Poprzez polską rodzinę, czyli te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego – podkreślił Prezydent RP.

Była premier Beata Szydło mówiła w Stalowej Woli, że Zjednoczona Prawica potrzebuje jej mieszkańców do zwycięstwa, by móc dokończyć wielkie marzenie o Polsce. Szefowa sztabu programowego prezydenta podkreślała, że Andrzej Duda dotrzymuje słowa i wie, jak żyją ludzie, bo jest z nimi cały czas.

– Musimy podjąć decyzję, czy chcemy, aby prezydentem był człowiek, który udowodnił, że nie sprzeniewierza się swoim wyborcom, że dotrzymuje słowa, że wszystko to, do czego się zobowiązał, kiedy był kandydatem na urząd prezydenta – wypełnił; że godnie reprezentował nasz kraj, zawsze bronił interesu Polski; że przez wszystkie lata swojej prezydentury był w każdym powiecie w Polsce! Pan prezydent odwiedził każdy powiat w Polsce. Pan prezydent nie musi dzisiaj w kampanii wyborczej wychodzić na bazarki i dowiadywać się, jak żyją Polacy, bo on doskonale wie, jak oni żyją – zaznaczyła Beata Szydło.

Wizyta w Stalowej Woli to kolejne spotkanie z wyborcami, które w tym tygodniu odbył ubiegający się o reelekcję prezydent. W sobotę Andrzej Duda odwiedzi także Gminę Zaleszany.

RIRM

drukuj