fot. PAP/Maciej Kulczyński

Prezydent A. Duda we Wrocławiu: Dolnośląskie Centrum Onkologii otrzyma 300 mln zł na nową siedzibę

Dolnośląskie Centrum Onkologii otrzyma 300 mln zł na nową siedzibę – ogłosił prezydent Andrzej Duda.

W trakcie konferencji we Wrocławiu ubiegający się o reelekcję prezydent wskazał, że jest to możliwe dzięki Narodowej Strategii Onkologicznej. Andrzej Duda zaznaczył, że ta decyzja oznacza, iż powstanie całkowicie nowy szpital onkologiczny z nowym wyposażeniem.

– Szpital, w którym będzie 700 łóżek, szpital, w którym będzie blok operacyjny złożony co najmniej z dziesięciu, a prawdopodobnie dwunastu sal. Będzie przeprowadzanych do 10 tys., a może nawet ponad 10 tys.  zabiegów operacyjnych rocznie. Około 200 tys. zabiegów ambulatoryjnych, co – biorąc pod uwagę wyzwania, jakie stoją przed polską onkologią, jak również przewidywania ekspertów – jest zdecydowanym krokiem w przyszłość, po to, żeby ratować życie i zdrowie pacjentów, po to, żeby temu personelowi: lekarzom, pielęgniarkom, wszystkim, którzy w tym szpitalu pracują, pochylają się z troską nad chorymi, umożliwić jeszcze lepszą służbę dla pacjentów – zwrócił uwagę prezydent.

Andrzej Duda wskazał, że choroby onkologiczne stanowią wielkie wyzwanie na przyszłość. Zaznaczył, że w tym celu została przygotowana Narodowa Strategia Onkologiczna.

Prezydent ocenił też, że odpowiedzią na to wyzwanie jest inwestycja we Wrocławiu.

 

RIRM

drukuj