fot. arch. PAP/Tomasz Gzell

D. Tusk do J. Kaczyńskiego: Chodźmy na długi spacer, uwolnijmy Andrzeja i Rafała od naszych sporów

Chodźmy Jarosławie na długi, wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, by uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji – napisał na Twitterze były premier Donald Tusk zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

„Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny” – napisał na Twitterze Tusk, były premier i były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

https://twitter.com/donaldtusk/status/1279374739774078976

W ostatnich dniach kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski często wspominał o tym, że Tusk nie uczestniczy już w polskiej polityce i dodawał, że czas, by tak samo było z Kaczyńskim.

„Donald Tusk odszedł z polityki, dziś jest czas na to, żeby z polityki odszedł też Jarosław Kaczyński” – mówił w piątek w Zduńskiej Woli kandydat KO na prezydenta.

Z kolei dziś w Ostrzeszowie Trzaskowski stwierdził, że „skoro już nie ma na polskiej scenie politycznej Donalda Tuska, to może czas, żeby nie było na niej także Jarosława Kaczyńskiego”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl