„Można efektywniej wykorzystywać środki europejskie”

Dla polityków niedziela była kolejnym dniem kampanii wyborczej przed listopadowymi wyborami samorządowymi. W Krakowie odbyła się małopolska konwencja PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. W Toruniu natomiast konwencja wyborcza PO.

Lider największej partii opozycyjnej mówił, że w Krakowie udało się znaleźć kandydata na prezydenta, który daje gwarancję zmiany stylu rządzenia miastem.Kandydatem prawicy na prezydenta Krakowa wspieranym przez PiS jest Marek Lasota – dyrektor krakowskiego oddziału IPN i radny wojewódzki.

Jarosław Kaczyński mówił, że „potencjał naszego kraju jest w tej chwili marnowany”.

– Można inaczej, efektywniej wykorzystywać środki europejskie. To przecież jest w niemałej mierze sprawa samorządu wojewódzkiego. Samorząd wojewódzki w Małopolsce powinien działać inaczej niż działa. Powinien być dużo bardziej efektywny i może być dużo bardziej efektywny. Wystarczy tylko wprowadzenie jednej zasady, prostej zasady: uczciwość, a nie podział pieniędzy w ten sposób, że nagle ktoś dostaje kilkadziesiąt milionów złotych żeby stworzyć sobie prywatną firmę. Tego rodzaju przypadki w Krakowie były i dobrze Państwo o tym wiecie – powiedział Jarosław Kaczyński.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

RIRM

drukuj