Sondaże: Blok Poroszenki wygrał wybory na Ukrainie

Według sondaży exit-poll, dot. wyników zakończonych wyborów parlamentarnych na Ukrainie,zwyciężył blok Petra Poroszenki. Z badań wynika, że do Rady Najwyższej Ukrainy dostało się łącznie siedem ugrupowań.

Prezydencki Blok Petra Poroszenki odniósł zwycięstwo w zakończonych w niedzielę wieczorem wcześniejszych wyborach parlamentarnych na Ukrainie. Według Narodowego Exit-poll uzyskał on 23 proc. głosów. Drugie miejsce zajął Front Ludowy premiera ArsenijaJaceniuka (21,3 proc.), a trzecie Samopomicz (Samopomoc) mera Lwowa Andrija Sadowego (13,2 proc.).

W wyborach do Rady Najwyższej Ukrainy dostało się ugrupowanie politycznych sojuszników zbiegłego w lutym z kraju byłego prezydenta Wiktora Janukowycza– wynika z Narodowego Exit-poll. Blok Opozycyjny zdobył 7,6 proc. poparcia i zajął czwarte miejsce.

Kolejne miejsca zajęły: Radykalna Partia Ołeha Laszki (6,4 proc.), nacjonalistyczna Swoboda (6,3 proc.) oraz Batkiwszczyna b. premier Julii Tymoszenko (5,6 proc.).Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-procentowego progu wyborczego.

Jak podaje PAP, Frekwencja w odbywających się dziś wcześniejszych wyborach parlamentarnych na Ukrainie o godz. 16.00 (15.00 czasu polskiego) wyniosła 40,6 proc. Informacja pochodzi z Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) w Kijowie.


RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl