fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR: Rozumiem, że trzeba zachować przepisy i zdrowie jest ważne, ale dla nas-katolików jest ważniejsze zdrowie ducha. Wracajmy do kościoła jak najszybciej

Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas-katolików jest ważniejsze zdrowie ducha. Dla mnie, dla mojej wiary było to nie do przyjęcia, że zamykali kościoły, a sklepów nie zamykali. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej – apelował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie toruńskiej rozgłośni.

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w wyniku pandemii koronawirusa w wielu zachodnich krajach Europy wierni Kościoła katolickiego nadal mają ograniczony dostęp do udziału we Mszy świętej w świątyni. W Polsce obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

– To jest wyziębianie religijności. Zrobili wprost panikę – ludzie się przestraszyli. Mówili: „Nie wchodźcie do Kościoła, tylko pięć osób”. (…) Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas-katolików jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne. Na szczęście w Polsce większość duchownych zachowała się z rozumem, ze zmysłem wiary, ale na Zachodzie to jest dramatyczne – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– We Francji murowane świątynie są własnością państwa, a teraz chcą zawłaszczyć religię. Policja wchodziła w trakcie Mszy świętej z bronią, w ogóle nie żywili żadnego respektu dla świętości – dodał.

Dyrektor Radia Maryja zaznaczył, że uczestnictwo we Mszy świętej za pośrednictwem telewizji czy radia, a także Komunia św. duchowa nie zastąpi fizycznego spotkania z Bogiem w świątyni.

– Trzeba wracać do kościoła, bo to jest wyziębianie religijności. Msza święta w telewizji czy w radiu ma tylko budzić w nas jeszcze większą tęsknotę za rzeczywistym spotkaniem z Panem Jezusem w Eucharystii. Komunia duchowa nie jest taka sama, jak przyjęcie Sakramentu – to ma nas przygotować do przyjęcia Pana Jezusa żywego i obecnego pod postacią chleba i wina – zwrócił uwagę zakonnik.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR podkreślił, że niektóre środowiska chcą doprowadzić do wyeliminowania religii z życia społecznego i zaapelował do katolików o fizyczny powrót do kościołów.

– Centra antyewangelizacyjne korzystają z każdej okazji, by niszczyć wiarę. Obyśmy się w Polsce nie dali. Dla mnie, dla mojej wiary było to nie do przyjęcia, że zamykali kościoły, a sklepów nie zamykali. (…) Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej – apelował redemptorysta.

Całą rozmowę z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl