Sąd odmówił dochodzenia ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Nie będzie dochodzenia ws. znieważenia dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Prokuratura Okręgowa w Toruniu odmówiła wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Decyzja jest prawomocna i nie będzie można się od niej odwołać.

Zażalenie w tej sprawie wystosował do prokuratury Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Chodzi o artykuł, który ukazał się w marcu br. na portalu onet.pl, dotyczący uruchomienia młodzieżowej telewizji internetowej Tilma. Pod publikacją znalazły się wpisy internautów znieważające o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Decyzja Prokuratury zaskoczyła Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Prokuratura poinformowała nas dzisiaj, że odmówiono wszczęcia dochodzenia w sprawie wielokrotnego znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Prokuratura napisała, że odmawia, ponieważ dobro ogólne i interes całego społeczeństwa nie jest zaistniałą przesłanką do kontynuowania postępowania z urzędu. Uważamy więc, że to, co napisała prokuratura, to jest coś niewyobrażalnego. To jest skandal. To postanowienie jest prawomocne, więc w dniu dzisiejszym nic nie możemy z tym zrobić. Prokuratura daje więc wyraźny sygnał, że o. Tadeusza Rydzyka można znieważać codziennie bardzo mocnymi słowami i wszystko jest w porządku – podkreślił Ryszard Nowak.

To nie pierwszy taki przypadek. Wcześniej Ogólnopolski Komitet składał doniesienie m.in. dotyczące wpisów internautów znieważających o. Tadeusza Rydzyka CSsR na portalu „Gazety Wyborczej”.

RIRM

drukuj