O. dr T. Rydzyk: powstaje Bractwo św. Jana Pawła II

Możemy być Polską Jana Pawła II, dlatego powstaje Bractwo św. Jana Pawła II – mówił w Rozmowach Niedokończonych w TV Trwam Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Audycja w całości była poświęcona inicjatywie powołania Bractwa św. Jana Pawła II. O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR mówił, że papież Polak jest największym z rodu Słowian i może być dla nas wzorem do naśladowania. Zaznaczył, że członkowie bractwa mieliby się włączyć w nurt przedłużenia działania św. Jana Pawła II.

– Co mi się nie podobało i zawsze mnie to gryzło, że gdy przyjmowaliśmy Ojca Świętego, to były miliony, i co? Szli, krzyczeli: „Kochamy Cię”, były wrzaski, krzyki. Ojciec Święty odjeżdżał i co z nauczaniem? Kto zna nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II? To jest największy z rodu Słowian i Polaków, widzialny zastępca Chrystusa na ziemi, wielki święty. On ma nam coś do powiedzenia w tej Polsce teraz i dla tych Polaków. Polacy mają jakieś zadania do spełnienia w świecie. A więc bractwo, tak jak apostołowie. Było ich 12, Pan Jezus ich powołał. Zobaczymy, co z tego wyjdzie i zapraszamy do tego – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, wykładowca WSKSiM, wskazywał, że istnieje w Polakach potrzeba obecności Jana Pawła II.

– Myślę, że fenomenalnym wyrazem tej obecności i tego znaczenia był okres żałoby po śmierci papieża, kiedy wszyscy czuliśmy potrzebę nie tylko wyrażenia naszych emocji, ale też jakiegoś utrwalenia tej pamięci. To, co było dla mnie fenomenem tamtych dni, to to, że ludzie w sposób zupełnie oddolny organizowali marsze pamięci, organizowali księgi kondolencyjne, były zapalane znicze na ulicach całymi kilometrami, były organizowane Msze św. Kościoły były otwierane na noc, bo przychodziliśmy do spowiedzi, do konfesjonałów. To było coś niesamowitego. Zdaję sobie sprawę z tego, że to była sfera wielkich emocji, ale myślę, że wszyscy zgodzimy się co do tego, że mimo wygaśnięcia tych emocji, ta potrzeba obecności Jana Pawła II w naszym życiu jest – zwrócił uwagę ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

W tym roku na terenie kampusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zostanie zorganizowana pierwsza szkoła letnia Bractwa św. Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się w dniach od 11-15 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl