Poznań: Mieszkańcy upamiętnią 37. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście

 Wieczorem mieszkańcy Poznania upamiętnią 37. rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w tym mieście.

O godzinie 21.00 zgromadzą się na wspólnej modlitwie w parku im. św. Jana Pawła II. 37 lat temu w tym miejscu obecnych było ponad milion mieszkańców Wielkopolski i sąsiednich województw.

Ks. Tadeusz Magas, Diecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy, wskazał, że wizyta św. Jana Pawła II w Poznaniu miało bardzo duże znaczenie dla miasta.

– Dla Poznania to jest największe i najważniejsze wydarzenie w historii tego miasta. Ja tak zawsze zaznaczam, bo prowadzę to spotkanie modlitewne na Łęgach Dębińskich od kilkudziesięciu lat – zawsze przypominam, że tu był Piotr naszych czasów, pierwsza wizyta w Poznaniu i oczywiście to przypomnienie historii naszego miasta, to spotkanie z nami w Poznaniu. Ponad milion mieszkańców przyszło na to miejsce, na Łęgi Dębińskie. Czuwanie było całonocne. Od wieczora ludzie przychodzili na ten plac, gromadzili się. Przez całą noc było czuwanie, by następnego dnia przeżyć to wyjątkowe spotkanie z Janem Pawłem II – podkreślił ks. Tadeusz Magas.

Ks. Tadeusz Magas przypomniał, że podczas pielgrzymki w Poznaniu Jan Paweł II dokonał pierwszej beatyfikacji na ziemiach polskich. Papież wyniósł wówczas na ołtarze Urszulę Ledóchowską.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl