fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie znieważenia dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą składa doniesienie do Prokuratora Generalnego w sprawie znieważenia dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Chodzi o wypowiedź szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer z czerwca tego roku. Polityk komentowała w mediach sprawę budowy Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

Katarzyna Lubnauer mówiła, że wszystkie inwestycje ojca Tadeusza Rydzyka są jedynie przykrywką dla „transferu pieniędzy publicznych do jednego człowieka”. Zdaniem szefowej Nowoczesnej, o. Tadeusz Rydzyk należy do najbogatszych osób w Polsce i nie ma już nic wspólnego z Kościołem”.

To szykanowanie dyrektora Radia Maryja – wskazuje przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszard Nowak.

– Uważam, że to, co zrobiła posłanka, szefowa Nowoczesnej, jest skandaliczne, dlatego że to jest nieprawda. Ona znieważyła o. Tadeusza Rydzyka i niestety musieliśmy ten donos złożyć. Nie może być tak, że szefowa partii opozycyjnej znieważa ojca Tadeusza Rydzyka, mówi nieprawdę i przez to go szykanuje, i podważa jego wielki autorytet – powiedział Ryszard Nowak.

Warto zauważyć, że nie pierwszy raz posłowie opozycji próbują wmówić opinii publicznej, iż do Radia Maryja płyną publiczne pieniądze. Budowę muzeum „Pamięć i Tożsamość” atakowali też m.in. posłowie Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk.

W minionym tygodniu z kolei poseł PO Tomasz Lenz zarzucał prezydentowi Torunia, że ten dokłada środki finansowe do organizacji rocznic Radia Maryja. Sprawa znalazła finał w sądzie, który orzekł nieprawomocnie, że Tomasz Lenz ma sprostować swoje słowa.

RIRM

drukuj