fot. PAP/Dominik Kulaszewicz

[TYLKO U NAS] A. Jaworski o kłamstwach medialnych dot. zbiórki na ratowanie Stoczni Gdańskiej: To kolejny atak, który ma wzbudzić złe emocje, oszkalować Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka i środowisko Radia Maryja

To kolejny atak, który ma wzbudzić złe emocje, oszkalować Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka i środowisko Radia Maryja. Chodzi o doprowadzenie do tego, aby Ojciec Dyrektor i Radio Maryja stracili zaufanie opinii publicznej. Trzeba podkreślić, że ani Ojciec Dyrektor, ani środowisko związane Radiem Maryja nie doprowadzili do żadnej malwersacji – wskazał Andrzej Jaworski, były prezes Stoczni Gdańskiej w rozmowie z TV Trwam.

Andrzej Jaworski odniósł się do kłamstw dotyczących zbiórki na ratowanie Stoczni Gdańskiej.

– Po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, w której nierzetelni dziennikarze lub inne osoby pracują, aby nie mówić prawdy, ale mieszać. Powtarzane są nieprawdziwe informacje, których celem jest zaszkodzenie konkretnym osobom. W tym przypadku chodzi o nasze środowisko. Jednoznacznie mogę powiedzieć, że nie dochodziło do takich sytuacji, aby kiedykolwiek jakakolwiek zbiórka publiczna nie została rozliczona, jeżeli była robiona przez środowisko związane z Radiem Maryja. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z sytuacją, kiedy osoby fizyczne postanowiły ratować przemysł stoczniowy, zbierać pieniądze na wykup upadającej stoczni. Pieniądze zostały zebrane, jednak transakcja nie mogła dojść do realizacji z wielu przyczyn. Wtedy organizatorzy zwrócili się do wszystkich wspierających zbiórkę osób z informacją, że mogą odebrać swoje środki – wskazał rozmówca TV Trwam.

Polityk podkreślił, że każda osoba, która zdecydowała się na odzyskanie swoich funduszy ze zbiórki, pieniądze otrzymała z powrotem.

– Osoby, które zechciały odzyskać swoje środki, otrzymały je z powrotem. Komitet przeznaczył pozostałe środki na inne cele społeczne, z których także się rozliczył. Formalnie w komitecie nie uczestniczą Radio Maryja, Telewizja Trwam, Fundacja Lux Veritatis czy osoby duchowne. Całą akcję prowadziły osoby świeckie, w tym także działacze „Solidarności” na czele z jej przewodniczącym – mówił były prezes stoczni w Gdańsku.

Prezes VRG SA zaakcentował, że celem ataku jest oszkalowanie Ojca Dyrektora i Radia Maryja.

– To kolejny atak, który ma wzbudzić złe emocje, oszkalować Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka i środowisko Radia Maryja. Chodzi o doprowadzenie do tego, aby Ojciec Dyrektor i Radio Maryja stracili zaufanie opinii publicznej. Trzeba podkreślić, że ani Ojciec Dyrektor, ani środowisko związane Radiem Maryja nie doprowadzili do żadnej malwersacji. To, co mówi TVN czy inne media, powołując się na nich, to są tylko i wyłącznie oszczerstwa – podsumował Andrzej Jaworski.

radiomaryja.pl

drukuj