fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

„Zapraszamy do współbudowania wotum wdzięczności”

Jesteśmy rodziną Bożą i Polską. Przez modlitwę i ewangelizację budujemy z naszym Zbawicielem Królestwo Boże. Pierwsza jest jednak modlitwa, zwłaszcza różańcowa, do której zapraszamy zawsze, a o którą prosiła i prosi nas sama Matka Najświętsza.

Kochani, już 18 maja 2016 roku, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, pragniemy konsekrować świątynię – wotum wdzięczności za największego z rodu Polaków i Słowian. Mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Teraz pracujemy na zewnątrz i nad wnętrzem świątyni, m.in. nad prezbiterium, które będzie repliką watykańskiej kaplicy św. Jana Pawła II, z jego autentycznym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, przed którym modlił się za Kościół, Polskę i świat przez cały swój wielki pontyfikat. My też będziemy mogli znaleźć się w tej kaplicy i modlić się przed tym obrazem.

Są robione piękne posadzki z cierniową koroną wokół wnętrza kościoła, pod stacjami drogi krzyżowej. Z polskimi emblematami ludowymi: krakowskimi, góralskimi, kurpiowskimi wykonywane są witraże i mozaiki, freski biblijne, malowany poczet świętych i wielkich Polaków – od Mieszka I do Jana Pawła II.

Przygotowujemy meble, ławki, konfesjonały, meble do zakrystii, ławki do Kaplicy Pamięci. Czekamy na spis nazwisk Polaków pomordowanych za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej, do Kaplicy Pamięci. Przygotowuje to zespół ks. prof. Pawła Rytla-Adrianika.

Zamówione są dzwony – tzw. carillony, na których będą wygrywane różne melodie na placu przed świątynią. Zaczęliśmy prace nad organami do kościoła. Mają one trwać około dwóch lat, więc chyba nie zdążymy ich wybudować przed konsekracją. Pracy jest wiele. Wykonujemy tyle prac, na ile mamy w danym miesiącu środków.

Zapraszamy wszystkich rodaków, wszystkich, którzy kochają Jana Pawła II i są Panu Bogu za niego wdzięczni, do współbudowania tego wotum wdzięczności, na chwałę Bożą i świadectwo dla pokoleń, świadectwo naszej miłości do Pana Boga, Matki Najświętszej, św. Jana Pawła II i naszej umiłowanej Ojczyzny.

Nazwiska ofiarodawców na budowę tego dzieła od tysiąca złotych wzwyż będą umieszczone na marmurowych tabliczkach na tym kościele. Nazwiska innych ofiarodawców będą w elektronicznej księdze świątyni.

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość, współpracę w dziele ewangelizacji Polski i świata. Bóg zapłać Rodzino Radia Maryja, wszyscy, którzy pragną być podobni do ewangelicznego siewcy – tak mówił o nas i do nas św. Jan Paweł II.

Im więcej będzie nas razem, tym szybciej i więcej dobra uczynimy. Spieszmy się. Bóg zapłać za współpracę, za zrozumienie, za życzliwość. Prosimy dalej, budźcie innych ludzi do takich działań – wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących, wszystkich ludzi dobrej woli.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj