Możliwe przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominować wyż z centrum w rejonie Belgii. Jedynie północna i wschodnia część kontynentu będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu znad zachodniej Europy, tylko krańce wschodnie będą jeszcze pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie na wschodzie i nad morzem pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu, w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 3 cm do 5 cm, w Tatrach o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 10 st. na wschodzie do 16 st. nad morzem; chłodniej na Podhalu około 9 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i południu kraju okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i w rejonie Karpat okresami duże. Na krańcach północnych przelotny deszcz, na wybrzeżu możliwa krupa śnieżna. Na Pogórzu Karpackim zanikające przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. Temperatura minimalna od 2 st. na wschodzie i południu do 8 st. na północnym zachodzie. W kotlinach górskich od -2 st. do 0 st., nad morzem od 9 st. 10 st. We wschodniej połowie kraju gdzieniegdzie przygruntowe przymrozki do -1 st., lokalnie do -2 st. Wiatr na ogół słaby, tylko na północy umiarkowany i nad morzem okresami dość silny, z kierunków zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h.

W środę na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i w centrum słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st. na wschodzie do 17 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na północy kraju dość silny, na wybrzeżu okresami także silny, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu porywy do 85 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl