fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Pątnicy wracają na pielgrzymkowe szlaki

Pątnicy jak co roku na przełomie lipca i sierpnia ruszają w trasę, żeby tuż przed 15 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. 6 sierpnia b.r. wyruszy 310. warszawska pielgrzymka akademicka. Będzie ona przebiegała pod hasłem „Zaszczep się miłością do Eucharystii”.

Pandemia nie zatrzymała pątników. Pierwsi pielgrzymi już wyruszyli na Jasną Górę. Najdłuższe pielgrzymki, z Helu czy z Gdyni są już w trasie parę dni.

6 sierpnia br. wyruszy 310. warszawska akademicka pielgrzymka na Jasną Górę. Przebiegnie ona pod hasłem „Zaszczep się miłością do Eucharystii”. Pielgrzymka ma przypomnieć, że to właśnie bliskość z Chrystusem jest jedynym lekiem na strach w tym trudnym czasie pandemii. Ze względów bezpieczeństwa pielgrzymka zostanie podzielona na cztery mniejsze grupy. W każdej z nich może znaleźć się 300 osób, nie licząc zaszczepionych. Legiony – bo tak nazywane są grupy – będą podążały swoją trasą. Każda z tych grup będzie oznaczona innym kolorem. Będą różniły się także charakterem, ponieważ w niektórych położony będzie nacisk na tradycyjną modlitwę i spokojniejszą atmosferę, w innych z kolei na śpiew i częstsze rozmowy z innymi pątnikami. Pielgrzymi nie będą spać w domach gospodarzy. Noclegi będą odbywały się w namiotach. Organizatorzy zapewniają, że można dołączyć do pielgrzymowania na każdym etapie. Warszawska pielgrzymka dotrze na Jasną Górę 14 sierpnia 2021 roku.

TV Trwam News

drukuj