fot. Policja w Pruszkowie | policja.pl

Pruszków: Policjanci uratowali 81-letnią kobietę z płonącego mieszkania

Policjanci z pruszkowskiej patrolówki uratowali 81-letnią kobietę, w której mieszkaniu wybuchł pożar – poinformowała podkom. Karolina Kańka z Komendy Policji w Pruszkowie.

Jak przekazała rzeczniczka pruszkowskiej policji, do zdarzenia doszło w czwartek popołudniu.

„Policjanci z Pruszkowa sierż. szt. Marek Gugała i post. Aleksander Korporowicz, gdy patrolowali ulicę Warsztatową, zauważyli kłęby dymu, wydobywające się z kamienicy na ul. Narodowej” – powiedziała podkomisarz.

Podkreśliła, że funkcjonariusze widząc dym natychmiast udali się pod kamienicę.

„Policjanci zobaczyli stojącą na balkonie pierwszego piętra kobietę, która wołała o pomoc. Bez wahania podjęli akcję ratunkową” – podała.

„Wejście przez klatkę schodową nie było możliwe, z powodu dużego zadymienia. Mundurowi zobaczyli przejeżdżającego busa, zatrzymali go i poprosili kierowcę, aby podjechał pod balkon. Od sąsiadów wzięli drabinę. Następnie obaj weszli na dach busa i przy pomocy drabiny ściągnęli 81-letnią kobietę z balkonu” – tłumaczyła policjantka.

Dodała, że piętro wyżej znajdowała się jeszcze jedna 90-letnia kobieta, która została ewakuowana przez straż pożarną.

„Obie kobiety były przytomne i zostały przewiezione do szpitala na obserwację” – zaznaczyła.

Wskazała również, że postawę sierż. szt. Marka Gugały i post. Aleksandra Korporowicza docenił Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

„Funkcjonariusze zostaną wyróżnieni nagrodą” – dodała.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl