20. Ogólnopolska Pielgrzymka Funkcjonariuszy Służby Więziennej

Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Więziennej w niedzielę przybyli w niedzielę na Jasną Górę w ramach 20. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki.

W Częstochowie zgromadzili się również m.in. członkowie związków zawodowych służby więziennej, dyrektorzy poszczególnych jednostek, a także kapelani posługujący w zakładach na terenie kraju.

Przed południem o godz. 11.00 sprawowana była Msza święta, której przewodniczył ks. prał. dr Paweł Wojtas, naczelny kapelan więziennictwa w Polsce.

Duchowny zwraca uwagę, że pielgrzymka to ważny moment, który wpisuje się w dzieło miłosierdzia.

– Przyjeżdżamy z całej Polski – funkcjonariusze ze swoimi rodzinami. To jest bardzo ważny moment. On się pięknie wpisuje w dzieło miłosierdzia, ponieważ jak mówi sama nazwa więziennictwo, pracujemy z ludźmi, którzy dokonali przestępstw, którym w ramach naszej pracy chcemy pomagać wracać do normalności. To są często bardzo skomplikowane przykłady ludzi młodych, w wieku średnim i starszych, którzy z różnych powodów (to wszystko bada się naukowo) dokonują przestępstw, gdzie w życiu normalnego, przeciętnego człowieka, pewne zachowania byłyby nie do pomyślenia, a u różnych ludzi niestety to stanowi jakąś formę życia – podkreśla ks. prał. dr Paweł Wojtas.

Z kolei gen. Jacek Kitliński, dyrektor generalny służby więziennej, mówi, że pielgrzymka na Jasną Górę jest dziękczynieniem za miniony rok. „Chcemy u Jasnogórskiej Pani wypraszać łaski na kolejne lata” – dodaje gen. Jacek Kitliński.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl