fot. PAP

Rekolekcje dla biskupów na Jasnej Górze

Pod hasłem „Być Kościołem Jezusa Chrystusa dzisiaj”, na Jasnej Górze o godzinie 18.00 rozpoczną się rekolekcje dla biskupów. Zaplanowano osiem nauk rekolekcyjnych, wspólne modlitwy brewiarzowe, adorację Najświętszego Sakramentu, a także dzień sakramentu pokuty.

Tegoroczne rekolekcje Episkopatu poprowadzi ks. biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Rozważania będą zawierały myśl o całkowitym zatraceniu się w adoracji Boga i służbie człowieka oraz o konieczności otwarcia na ducha prorockiego w Kościele.

– Mam tylko jedną tęsknotę i o to się modlę, żeby ten czas, którzy biskupi spędzą na rekolekcjach wydał w ich sercach takie owoce, jakie chce Duch Święty. Nie postrzegam tych rekolekcji w żaden inny sposób, jak tylko w taki, żeby być narzędziem na tyle, żeby w bardzo intensywnym, zabieganym życiu biskupa te dni były oddechem wiary, spokojnym otwarciem na to wszystko co Duch Święty chce powiedzieć do Kościoła w Polsce. To jest jedyne na czym się koncentruję – powiedział ks. bp Edward Dajczak.

Rekolekcje dla księży biskupów potrwają do czwartku.

Zobacz więcej

RIRM

drukuj