fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ks. abp S. Gądecki: duszpasterstwo młodzieży priorytetem posługi w RKEE

Kościół kocha młodzież, dlatego duszpasterstwo młodzieży ma być priorytetem posługi w Radzie Konferencji Episkopatów Europy – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP-u został w sobotę w Monte Carlo wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Konferencji Biskupich Europy.

Drugim wiceprzewodniczącym został kardynał Vincent Nichols z Wielkiej Brytanii, arcybiskup Westminsteru, prymas Anglii i Walii. Natomiast na przewodniczącego wybrano ks. kard. Angelo Bagnasco z Włoch.

Ks. abp Stanisław Gądecki w rozmowie z rzecznikiem KEP-u ks. Pawłem Rytlem-Andrianikiem wyraził nadzieje, że  RKEE skoncentruje się na wsparciu młodzieży przez Kościół.

Kościół kocha młodzież. To było widoczne w sposób ewidentny przy Światowych Dniach Młodzieży. Myślę, że tego potrzeba tym wszystkim, którzy czują się zagubieni, tracą drogę albo zachowują się tak jakby stracili drogę, a w rzeczywistości czekają na gest życzliwości ze strony Kościoła. Więc ten główny podstawowy i pierwszy temat, jaki będzie podjęty, to będzie namysł nad sprawą duszpasterstwa młodzieży – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

Istniejąca od 45 lat Rada zrzesza konferencje episkopatów krajów europejskich. W jej skład wchodzi ponad 30 przewodniczących episkopatów i hierarchowie, którzy są jedynymi katolickimi ordynariuszami w swoich krajach.

W latach 2011-2014 wiceprzewodniczącym Rady był poprzedni szef Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józef Michalik.

RIRM

drukuj