Potrzebny ogólnokrajowy program prawdziwego leczenia niepłodności

Sztuczne zapłodnienie nie może być zaakceptowane z moralnego punktu widzenia, ponieważ czyni człowieka produktem działania ludzkiego, poddanego racjonalności technicznej, a nie etycznej – wskazują księża biskupi.

W związku z przygotowywaną ustawą o leczeniu niepłodności Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca uwagę, że ludzki embrion musi być traktowany jako podmiot, a nie przedmiot czy zlep komórek.

Księża biskupi wskazują, że  prawo powinno wspomagać leczenie niepłodności, a nie koncentrować się na sztucznie wspomaganej prokreacji. Ks. Józef Kloch, rzecznik KEP podkreśla, że in vitro nie jest leczeniem niepłodności.

– Biskupi proponują w ogóle ogólnokrajowy program prawdziwego leczenia niepłodności. In vitro nie jest leczeniem niepłodności. Jest tylko obejściem tego problemu i sztucznym wspomaganiem prokreacji, a nie samym leczeniem. Stąd taki bardzo mocny postulat, prośba biskupów, by taki ogólnopolski program leczenia prawdziwego leczenia niepłodności, w Polsce zaistniał – powiedział rzecznik KEP ks. Józef Kloch

Mimo krytycznego stosunku wobec procedury in vitro, księża biskupi podkreślają, że dzieci powołane w ten sposób do życia należy przyjąć z miłością i szacunkiem, na które zasługują tak samo, jak dzieci naturalnie poczęte.

Wczoraj rząd przyjął na posiedzeniu projekt ustawy o leczeniu niepłodności, w tym także metodą zapłodnienia in vitro. Zgodnie z proponowanymi przepisami z in vitro będą mogły korzystać nie tylko małżeństwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl