Biskupi będą obradowali na Jasnej Górze, rozpoczną także doroczne rekolekcje

Ochrona dzieci i młodzieży przed nadużyciami, ogólnopolskie inicjatywy duszpasterskie oraz bieżące kwestie dotyczące Kościoła, to główne tematy 381. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które w poniedziałek odbędzie się na Jasnej Górze. Po zakończeniu obrad biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.

Rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował, że księża biskupi będą omawiali stanowisko w sprawie ochrony dzieci i młodzieży przed nadużyciami seksualnymi, co zostało zapowiedziane podczas wrześniowego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Płocku.

„Ta kwestia jest niezwykle ważna dla Episkopatu Polski, księża biskupi traktują ją bardzo poważnie” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że księża biskupi będą dyskutowali również o ogólnopolskich inicjatywach duszpasterskich, zgłaszanych przez różne grupy i wspólnoty. Przed rozpoczęciem obrad zbierze się Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

Bezpośrednio po zakończeniu Zebrania Plenarnego KEP biskupi rozpoczną na Jasnej Górze swoje doroczne rekolekcje, które będą trwały do czwartku 22 listopada. W tym roku rekolekcje poprowadzi franciszkanin o. Ernest Siekierka. Rozważania będą skupione wokół tematu: „Przed ukrzyżowanym Panem ze św. Franciszkiem z Asyżu”.

Po zakończeniu obrad Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, około godz. 16.30 w Sali Różańcowej na Jasnej Górze przewidziana jest konferencja prasowa.

PAP/RIRM

drukuj